Vali Aziz Yıldırım Altınova Polis Noktası Açılışına Katıldı

0
142

Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan Altınova Mahallesi Polis Noktası açılış törenine katıldı.

Törene Vali Aziz Yıldırım yanı sıra Süleymapaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş, Emniyet Müdürleri, Altınova Mahallesi Muhtarı Hüseyin Ülker, polisler ve mahalle sakinleri katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’ın konuşmasıyla başladı.

Törende konuşan Vali Yıldırım; “Nerede insan varsa emniyet teşkilatımız oradadır. Nerede yaşayan bir insanımız varsa emniyetimiz orada, jandarmamız orada, kaymakamlığımız oradadır. Önemli olan vatandaşımıza hizmeti rahatlıkla alabileceği bir yere, bir mekana, bir lokasyona götürmektir. Burada yapılanda budur. Daha önceden var olan bir karakolun kaldırılmış olmasının eksikliklerinin hisseden emniyetimiz, burada yeniden bir nokta kurma mecburiyeti hissetmiş ve bugün açılışını hep birlikte yapıyoruz. Hepinizin bildiği gibi, yarın 10 Nisan Polis Günü’dür. Senede bir defa kutladığımız ama senenin 365 günü ihtiyacımız olan polislerimizin günüdür. Aslına bakarsanız hepimizin günüdür ve bu mekan burada yaşayan vatandaşlarımızın mekanıdır. Sadece polislerin girip çıktığı, sadece ihtiyacı olan insanların girip çıktığı bir mekan olmaktan öte devletimizin şefkatli yönünü de gösteren polislerimizin bulunduğu bir yer ve burada yaşayan vatandaşlarımızın uğrayabileceği oturup çaylarını içebileceği, sohbet edebileceği bir mekan olarak da görmek lazımdır. Buradaki kapılar devletin kapısıdır ve buradaki kapılar herkese açıktır. Kapımızın açık olmasından öte aslında gönlümüz açıktır. Bu güzel hizmet noktanın açılmasında emeği geçen herkese müteşekkiriz. Emniyet mensuplarımızın gününü kutluyor, bu polis noktasının hepimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Tören, Altınova Mahallesi Vedat Çeliker Camii İmam Hatibi Ahmet Faruk Arıcan’ın dua etmesinin ardından kurdele kesimiyle son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here