Kapaklı’da Ramazan Sokağı Eğlenceleri Başladı

0
83

Kapaklı Belediye Meydanında kurulan Ramazan Sokağının açılışı Mehter Takımı gösterisi ile başladı. Birçok etkinlik ve eğlencenin yer alacağı Ramazan Sokağı, 3 Haziran Pazartesi Gününe kadar devam edecek.

Yöresel ürünlerin vatandaşla buluşturulacağı Ramazan Sokağında Osmanlı’dan günümüze tarihi yaşatan Otağ çadırı, çocukların rahatça oynayabilecekleri oyun grupları, Hacivat-Karagöz sahnesi, semazen gösterileri, ilahi grupları, il derneklerinin yöresel halk oyunları ve sanatçıları, közde kahve, çocuklar için deve ve midilli gibi birçok etkinlik ve aktiviteler yer almakta.

Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de katkıda bulunduğu etkinlikte, Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehter takımı açılış gösterisi yapacak. Halk oyunları ekibi, semazen, ney dinletisi ve ilahi grupları da Kapaklı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından vatandaşlarla buluşturulacak.

Geleneksel Ramazan sokağı etkinlikleriyle ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “6 Mayıs – 3 Haziran tarihlerinde belediye meydanımızda her günü ayrı bir güzellikte geçecek olan etkinliklerimizi hazırladık. Ramazan ayında halkımızı arzu ettikleri geleneksel etkinliklerle buluşturalım istedik. Bu Ramazan etkinliklerimiz çok daha farklı olacak. Tüm Kapaklı Halkımızı 1 ay boyunca her akşam iftardan sonra belediye meydanımızda düzenleyecek olduğumuz etkinliklerimize davet ediyorum. Bu vesile ile bolluğun, bereketin eksik olmadığı, birliğin, hoşgörünün arttığı bu mübarek Ramazan Ayının ilçemize, ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here