Çorlu Belediyesi Hıdırellez Şenliği İle Baharın Gelişini Kutladı

0
136

Çorlu’da yüzlerce vatandaş, baharın müjdecisi Hıdırellez’i Gölbaşı Gençlik Parkı’nda kutladı. Düzenlenen şenliğe katılan vatandaşlar doyasıya eğlenirken, yakılan Hıdırellez ateşinin üzerinden atladı.

Baharın geldiğini müjdeleyen gün olarak kabul edilen Hıdırellez, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Çorlu Belediyesi tarafından Gölbaşı Gençlik Parkı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hıdırellez Şenliği, Çorlu Belediye Başkan Vekili Adnan Kum, Belediye Başkan Yardımcıları  Kemaleddin Avcı, Güner Çetin ve Özcan Veysel Tunçcan, CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, belediye personeli ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşirken, Gölbaşı Gençlik Parkı’nda bulunan alanda düzenlenen şenlikte vatandaşlar, önce sihirbaz gösterileri eşliğinde eğlendi daha sonra baharın gelişini dans ederek ve ateş üzerinden atlayarak kutladı. Şenlikte ayrıca halka yiyecek ve içecek ikram edildi.

Dilek ağacına dileklerini asan vatandaşlar orkestra eşliğinde doyasıya eğlenirken, çocuklar da oyun parkında bulunan oyun gruplarında gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here