TEKİRDAĞ’DA “ ÖNCELİK YAYANIN “ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

0
368

İçişleri Bakanlığı “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yayaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edildi.

Bu kapsamda  Süleymanpaşa Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları ve 50.Yıl Ortaokulu öğrencilerinin katılımıyla Süleymanpaşa Hükümet Caddesi üzerinde “Öncelik Yayanın” farkındalık etkinliği yapıldı.

Etkinliğe; Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt’ un yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Okul/Kurum Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Yurt öğrenciler ile birlikte trafikte önceliğin yayada olduğunu hatırlatmak amacı ile sürücülere el broşürü verdi.

Öğrencilerin çeşitli sloganlar içeren dövizler taşıdığı faaliyette yaya geçitlerinde araçlar durdurularak kısa bilgilendirmeler yapıldı ve farkındalığa dikkat çekildi Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren sürücü kursları da araçlarına yapıştırdıkları dövizlerle şehir turu atarak etkinliğe destek verdiler.

Şoförler ve vatandaşların ilgi ile takip ettiği etkinlikte Kısa bir açıklama veren İlçe Kaymakamı Arslan Yurt ”Trafik günlük hayatımızın vazgeçilmezi ancak canımızı çocuklarımızı malımızı trafiğe feda edemeyiz. Trafik akışı güvenli olduğu müddetçe insana fayda verir bunun en önemli unsuru ise birbirimize saygıdır. Yaya geçitlerinde yaya önceliği trafikte saygı unsurunun en önemli parçasıdır tüm araç sürücüleri de aynı zamanda yayada olduğuna göre bu ilkeyi hayata geçirmemizin kolay olacağını düşünüyorum tüm araç sürücülerinin yaya önceliği ilkelerine uymaya davet ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here