GÜRSELER; “ TEKİRDAĞ’DA ÜRETİLMEYEN RAKININ “TEKİRDAĞ RAKISI” MARKASINI KULLANMASI DURDURULMALIDIR “

0
997

Eski Tekirdağ Milletvekili Av. Güneş Gürseler, Tekirdağ’da üretilmeyen ancak Tekirdağ Rakısı adı altında satılan rakıların üretiminin durdurulması için dava açtı.

Daha önce yaptığı uyarılarla Tekirdağ’da üretilmeyen rakının kentimizin adını kullanmasına seyirci kalınmaması gerektiğini belirten Av. Güneş Gürseler son olarak TEKİRDAĞ RAKISI markasının kullanılmasının durdurulması isteği ile dava açtı.

Yeni Rakı’nın bölgemizin üzümü, suyu ve özeni ile Tekirdağ’da üretilerek ulaştığı kalitesi  ve piyasa değeri karşısında diğerlerinden  farkını ortaya koymak üzere “Tekirdağ” markasının yaratıldığını hatırlatan Gürseler, tüketicilerin de kentimizin  adıyla satılan rakımızı üretildiği yörenin adına  güven duyarak aynı nitelikteki diğer ürünlere tercih ettiklerini  belirtti.

Farklı bölgelerde üretilen rakıların Tekirdağ markası ile satışa sunulmasının yanıltıcı olduğunu, tüketicilerin satın alma kararını etkilediğini ayrıca haksız ve dayanaksız yere kentimizin isminin kullanıldığını dile getiren Gürseler Tekirdağ’da üretime son verildikten sonra Tekirdağ Rakısı markasının kullanılamayacağını iddia etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here