TEKİRDAĞLI YAZAR CELAL ÇALIK, MALTEPE EDEBİYAT ETKİNLİKLERİNDEYDİ

0
354

            Tekirdağ’ın önemli yazarlarından Celal Çalık, İstanbul Maltepe Belediyesinin 9-15 Eylül tarihleri arasında düzenlediği “Edebiyatın Eylül Durağı” temalı etkinliklerin ikinci günü olan 10 Eylülde Kerim Korcan’ı anmak üzere İstanbul’daydı.

            Yazar Celal Çalık ile yapılan söyleşide; Maltepe Prof. Dr. Saylan Kültür Merkezi, Nazım Hikmet Salonunda, saat 16.00’da düzenlenen etkinlikte; Hababam Sınıfı yazarı Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz ve Tatar Ramazan’ın yaratıcısı Kerim Korcan’ın kızı Sema Korcan ile birlikte sohbet niteliğinde bir anma programı gerçekleştirdiklerini belirten Çalık şunları ifade etti; 

“ Etkinliğin tamamına ülke çapında yaklaşık 50 civarında önemli edebiyat ve sanat adamının katıldığını, bunların arasında yer bulduğu için çok mutlu olduğunu söylüyor bize. Kendisine, bu tür görkemli etkinliklerin niçin Tekirdağ’da yapılamadığını sorduğumuzda şöyle yanıtlıyor biraz gülümseyerek: Belediye Başkanlarımızı halk seçiyor, halkıma hürmeten belediye başkanlarını eleştirmiyorum lakin, başkanlar her nedense üç metre ileriyi göremeyen miyop adamlarla ekip kurmaktan hiç vaz geçmiyor. Ayrıca iş yapacak develerin ipini katırların kuyruğuna bağlıyorlar. Bu böyle sürdükçe Tekirdağ’da panayırdan büyük etkinlik göremeyiz.  Kültür ve sanat etkinliği mi? yollarda lokma dağıtmaya devam etsinler. Onlardan daha da büyük bir kültür sanat hamlesi beklemiyorum. Vizyon gerek değerli kardeşim. Kültür ve sanata harcanan para asla israf değildir. Bedava kent reklamıdır. Ayrıca ihale ile kanalizasyon yaptırılır, kültürel etkinlik yaptırılmaz.. İhale ile yapılan sanat gösterileri de kanalizasyonda son bulur. Kültür ve sanat vizyon ile yapılır.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here