KONSOLOS THEOCHARİDİ ACENTALARLA BULUŞTU

0
203

Türsab Trakya BTK üyesi Seyahat Acentaları, Yunanistan Konsolosluğu yetkilileri ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda biraraya geldiler.

Yunanistan ve Balkan Ülkelerine tur düzenleyen Seyahat Acentaları’nın hazır bulunduğu toplantı da Türsab Trakya Başkanı Orhan Çebi ve Yunanistan Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi birer konuşma yaptılar.

Başkan Çebi, Yunanistan ile karşılıklı turizm hareketini arttırmak için projeler ürettiklerini, 2020 yılı içerisinde Yunanistan’ın farklı bölgelerine yapacakları info’lar ile yeni destinasyonlar oluşturacaklarını söyledi. Bu konuda, Yunanistan Edirne Konsolosluğu yetkililerinin kendilerine verdikleri desteğin önemli olduğunu vurgulayan Çebi; “Trakya da yaşayanlar, vize konusunda  seyahat acentaları’ ndan danışmanlık desteği aldıkları takdirde, daha sağlıklı bir süreç ile sonuca ulaşmış olurlar.”dedi.

Yunanistan Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi ise  konuşmasında, gerçekleşen toplantının önemli olduğunu belirtti ve seyahat acentaları nın vize konusunda tüm eleştiri ve önerilerine açık olduklarını söyledi.

Theocharidi; “Acentalar grupları için bize ve VFS ye başvuru yapabiliyor. Evrakların eksiksiz ve istenilen kriterlerde olması için acentalar da gerekli hassasiyeti göstermeli. Biliyorum ki, Türsab üyesi seyahat acentaları da, vize konusunda en az bizim kadar dikkatli. Acentalar ile sık sık bir araya gelerek yaşadığımız sorunları paylaşmak bizleri de mutlu eder. Bu yüzden bu toplantı olumlu sonuçlar doğuracaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından konsolos ve yardımcıları acentaların sorularına cevap verdiler.
Türsab Trakya Başkanı Orhan Çebi bu hafta içerisinde  Yunanistan Turizm Ateşesi Maria Rachmanidou ile İstanbul’da bir araya gelerek turizmde işbirliği için atılacak olan adımları konuşacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here