TEKİRDAĞ YATIRIM SIRASINDA İLK 10’DA

0
683

Tekirdağ’ın vergi vermede ilk 10’da yatırımda en geri planda kalması vatandaşların eleştiri noktası olurken, 2019 Yılında en çok yatırım alacak iller arasında Tekirdağ’ın olması herkesi heyecanlandırdı.

TEKİRDAĞ’A TEKNOLOJİ YATIRIMI AKACAK

Tekirdağ Teknoloji Yatırım adı altında İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli, Ankara, Adana, Kayseri, Manisa, ve Konya ile birlikte ilk onda yer aldı. Türkiye İş Kurumu’nca yapılan araştırmaya göre işletmelerin yüzde 67.6’sı bu yıl ilave yatırım planlarken 1 milyon 600 binin üzerinde istihdam hedefliyor. İşletmelerin yüzde 67.6’sı ilave yatırım hedefliyor. Yüzde 24.5’i teknolojik, yüzde 16.6’sı stratejik yatırım yapacak.

İSTİHDAMDA ARTACAK

En fazla yatırım yapılacak ilk on il İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Mersin, Antalya, Konya, Adana, Hatay ve Kocaeli olarak belirlendi. “İlave yatırım”da İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Konya, Hatay, Mersin, Antalya ve Samsun başı çekti. “Teknolojik yatırım”da İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli, Ankara, Adana, Kayseri, Manisa, Konya ve Tekirdağ ilk onda yer aldı. “Stratejik yatırım”da; İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Kocaeli, Antalya, Manisa, ön plana çıktı. Gelecek bir yıl içinde yatırım yapmayı planlayan işyerlerinin sektörel dağılımı incelendiğinde; 2-9 istihdamlı işyerlerinde 886 bin 358 kişi, 10-19 istihdamlı işyerlerinde 210 bin 02 kişi ve 20+ istihdamlı işyerlerinde ise 520 bin 889 kişilik istihdam artışı olacağı öngörülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here