TRAKYA STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

0
396

EMITT Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Trakya illeri standı yoğun ilgi gördü. Trakya Kalkınma Ajansı organizasyonu ile hazırlanan Tekirdağ, Kırklareli  ve Edirne standlarında Gastronomi ve Doğa Turları ön plana çıktı.

Standları ziyaret eden turizm profesyonellerine ve vatandaşlara yöresel ürünler sunuldu. Peynir helvası, Hayrabol tatlısı, üzüm suyu, boza, kaşar ve beyaz peynir ile badem ezmesinin tadına bakan misafirler, Trakya’nın gastronomi turları için önemli bir potansiyel taşıdığını belirttiler. Geçtiğimiz yıl, Yılın Turizm Projesi seçilen “Trakya Bağ Rotası” da Trakya standında en çok ilgi gören destinasyon oldu.

Fuarda, Trakya’yı yurtdışından gelen tur operatörlerine anlatan ve tüm B2B görüşmelere katılan TÜRSAB Trakya Başkanı Orhan Çebi EMITT Fuarı ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

“EMITT, dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri. Trakya’da turizmin gelişmesi adına, biz turizmcilerin her zaman yanında olan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri sayın Mahmut Şahin ve ekibine ve 3 ilin Kültür ve Turizm İl Müdürlerine teşekkür ediyorum. Fuarda Trakya’nın turizmde nasıl bir potansiyel taşıdığını anlatmaya çalıştık. Balkan ülkeleri temsilcilerini Trakya’ya davet ettik. Edirne turist sayısında Türkiye’nin ilk 5 ilinden biri. İnanıyorum ki, doğru yatırımlar ve planlama ile daha da iyi bir konuma gelmesi mümkün. Ben özellikle Kırklareli ve Tekirdağ üzerinde durmak istiyorum. Bu iki şehir, Gastronomi ve Doğa Turizminde zirveye çıkabilecek kentler. Bu iki ilimizin valisinin taşıdığı heyecanı gördüm ve gelecek adına umutlarım daha da arttı. Turizm altyapıları tamamlandığı takdirde 15 milyonluk bir metropole komşu olan bu güzel şehirler birer turizm kenti olarak ön plana çıkacak. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) olarak bu illerimiz için sonuç odaklı, sürdürülebilir projelerimiz var. En kısa sürede bu projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Trakya Kalkınma Ajansı öncülüğünde kurulan 3 il valisinin, belediyelerinin, üniversitelerin ve TÜRSAB’ın temsil edildiği “Trakya Turizm Platformu”na gerekli destek verilir ise Turizm, Trakya’nın öncü sektörü olur.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here