Eyeliner Nasıl Çekilir? Her Kadının Bilmesi Gereken 7 Hile

 • Eyeliner çekmek makyajın en zor kısmıdır. Kimi zaman kusursuz eyelinerı çekebilmek için saatlerce ayna karşısında kalmak zorunda kalırız. Peki eyeliner çekmenin püf noktaları nelerdir? İşte cevabı…

  ÖNCE KUYRUKTAN BAŞLA

  Eyeliner çekmeye başlamadan önce kafanda eyeliner çizgini oluşturmalısın. Öncelikle eyelinerının kuyruk bölümünü çiz, bunu yaparken alt kirpik dibinin açısını referans almayı unutma. Daha sonra kirpik dibinden başlayarak eyelinerini ince bir şerit halinde uygula ve kuyrukla birleştir. Birkaç denemeden sonra bu uygulamayı çok pratik bulacaksın.

  KALIN EYELINER UYGULAMASI

  Kalın eyeliner çekmek istiyorsan öncelikle taslağını çıkarmalısın. Eyelinerının nerede başlayıp nerede biteceğini çiz. Daha sonra bu çizgilerin içini eyelinerınla doldur. Kalın eyeliner çekmek, ince eyelinerına göre daha kolaydır.

  ÇİFT EYELINER NASIL ÇEKİLİR?

  2017’nin trendlerinden biri de double eyeliner! Sen de bizim gibi makyaj tutkunuysan bu trendi mutlaka denemelisin. İkili eyeliner için öncelikle siyah eyelinerını kirpik dibine ince bir şerit şeklinde uygula. Daha sonra favori rengini seç ve siyah çizginin tam üzerine gelecek şekilde sür. Yaz pikniklerinde, özel partilerde bu makyaj stilini deneyebilirsin.

  PRATİK EYELINER

  Eyeliner sürmeye yeni başladıysan veya bu konuda kendini biraz acemi hissediyorsan pratik eyeliner uygulamasını deneyebilirsin. Bu makyaj tekniği için eyeliner yerine göz kalemi kullanabilirsin. Göz kalemini kirpik dibine uygula. İnce, kalın veya yamuk olması hiç önemli değil. Daha sonra bu çizgiyi makyaj fırçasıyla hafifçe dağıt. Hem buğulu görünen hem de hata göstermeyen bu eyeliner stlini biz çok seviyoruz.

  KUYRUKLU EYELINER NASIL ÇEKİLİR?

  Kusursuz kuyruklu eyeliner çekenlerin sırrını seninle paylaşıyoruz. Kuyruğunun altına bant yapıştırarak sen de bu harika eyeliner stilini elde edebilirsin. Makyaj bloggerlarının sıklıklığa kullandığı bant tekniği sayesinde eyeliner çekmek artık bebek işi! Ya da kendine güveniyorsan fotoğraftaki adımları takip edip kuyruklu eyelinerını çekebilirsin.

  ALT KİRPİK DİBİNE EYELINER NASIL ÇEKİLİR?

  Göz makyajında bütünlük yakalamak istediğin günlerde alt kirpik dibine de eyeliner uygulamalısın. Siyah veya kahverengi gibi klasik renkleri sürmek yerine pembe, mavi veya yeşil tonlarından da ilham alabilirsin. Alt kirpik dibine eyeliner sürerken üstteki eyelinerına paralel çizgi çizmelisin. Kuyruğunun ucunu da üst kirpik dibine sürdüğün eyelinerınla birleştirerek kusursuz göz makyajını sonlandırabilirsin.

  HANGİ EYELINERI SEÇMELİ

  Göz makyajının keskin ve pürüzsüz görünmesini istiyorsan likit eyelinerları tercih edebilirsin fakat bu eyelinerı uyguladıktan sonra kuruması için birkaç dakika beklemelisin. Asansörlü veya kalem formdaki göz kalemleriyle daha mat ve doğal sonuçlar da alabilirsin. Göz kalemleri keskin bir bitiş vermese de doğal bitişiyle bizim kalbimizi fethetmeyi başarıyor.

  Posta

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here