Filiz Çavuş’un Söyleşi ve İmza Günü 3 Mart’ta

0
883

Çocuk kitapları yazarı Filiz Çavuş 3 Mart Cumartesi günü saat 14:00’te Tarihi Beşevler Sosyal Tesislerinde söyleşi ve imza günü düzenleyecektir.

Filiz Çavuş Lansman’a katılan misafirlere çeşitli ikramların yanı sıra imzalı kitabını da hediye edecektir.

FİLİZ ÇAVUŞ KİMDİR ?

Filiz Çavuş, 1986 yılında Edirne ilinin Uzunköprü ilçesinde doğdu. Öğretmen bir babanın ve kitabevi sahibi bir annenin kızı olmanın etkisiyle okumayı öğrendiği yaştan itibaren tam bir kitap kurdu oldu. Henüz ilkokul yıllarında öykü ve şiir yazmaya başladı.

Trakya Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra 9 yıl boyunca yurdun çeşitli bölgelerinde sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. Bu sürede Marmara Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında tezli yüksek lisansını tamamladı.

Üç yıl önce kariyerine ara vererek bir yıl boyunca Londra’da yabancı dil eğitimi aldı. Çeşitli Avrupa şehirlerini gezdi, eğitim sistemlerini inceledi ve yazarlık çalışmalarına ağırlık verdi. 2016 yılında Özyürek Yayınları tarafından basılan ‘‘Değerler Eğitimi Dizisi’’ni yazdı. Kaymakam onayıyla Tekirdağ’daki devlet okullarında ve özel okullarda haftalar boyunca süren imza günleri düzenledi. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘‘Teşekkür Belgesi’’ almaya hak kazandı. 2017 yılında Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine davet edildi. Etkinliklere tek yazar olarak katıldı. Binlerce kitabını öğrencilere imzalayıp dağıttı.

2018 yılında Elma Yayınevi’nden ‘‘Masallarımı Geri Alabilir Miyim’’ adlı çocuk kitabı çıkmıştır. Halen Tekirdağ’da sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Mesleğinde elde ettiği birikimi çocuk öykülerine yansıtmaya çalışmaktadır. Yetişkin romanı alanında da çalışmalarını sürdürmektedir.

Diğer Kitapları:

Değerler Eğitimi Seti (10 kitap). Sevgi, Saygı, Hoşgörü, Adalet, Dürüstlük, Özgüven, Sabır, Doğruluk, Yeniliğe açıklık, Vatanseverlik. Özyürek Yayınevi (9-11 yaş grubu)

Basım Yılı: 2016

Masallarımı Geri Alabilir Miyim

Elma Yayınevi (9-11 yaş grubu)

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here