Olaylı Derbide Karar Açıklandı

0
671

Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçında Fenerbahçe – Beşiktaş maçında çıkan olaylar nedeniyle tatil edilmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu, derbi için karar vermek üzerede bugün saat 13.00’da toplandı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında yaşanan saha olayları nedeniyle hakem Mete Kalkavantarafından tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili ilk kararı, maçın seyircisiz 57. dakikadan itibaren oynanması oldu.

İŞTE FENERBAHÇE – BEŞİKTAŞ MAÇININ OYNANACAĞI TARİH:

Derbi maçın 3 Mayıs Perşembe günü oynanacak.. Türkiye Kupası Finali de 9 Mayıs’ta oynanacak. Derbinin saati ise henüz açıklanmadı.

TFF’DEN RESMİ AÇIKLAMA:

Türkiye Futbol Federasyonu, bugün yaptığı toplantıda 19 Nisan 2018 tarihinde Ülker Stadyumu FB Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci maçı ile ilgili kararını verdi.

TFF Yönetim Kurulu, 57. dakikada Hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş müsabakası ile ilgili olarak; Futbol Müsabaka Talimatı’nın 20. Maddesi’nin 1. Fıkrası uyarınca, müsabakanın yarıda kaldığı andaki şartlarla tedbiren seyircisiz olarak tamamlanmasına oy birliği ile karar verdi.

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ikinci maçı kaldığı yerden 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanacak.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here