Süleymanpaşa Belediyesi’nin İlkyardım Eğitimleri Başladı

0
384

Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği ilkyardım eğitimi kursu başladı. Süleymanpaşa Kent Konseyi Binası toplantı salonunda verilen eğitimde, kursiyerlere temel ilk yardım bilgisi verilerek, uygulama alanları gösteriliyor.

İKİ AY SÜRECEK

Süleymanpaşa Belediyesi Kent Konseyi tarafından verilen ilk yardım eğitiminin iki ay sürmesinin planlandığı belirtildi. İlkyardım konusunda farkındalık yaratmak ve yanlışların önüne geçip doğruları öğretmek üzere başlatılan eğitimlerde, vatandaşların acil durumlarda ilk müdahale konusunda bilgilendirilmesi hedefleniyor.

HER TÜR ACİL DURUMDA İLK YARDIM BİLGİLERİ VERİLECEK

Eğitim kapsamında katılımcılara genel ilk yardım bilgileri, hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi ve pratik eğitimi, temel yaşam desteği ve pratik eğitimi, kanamalarda ilk yardım ve pratik eğitimi, yaralanmalarda ilk yardım ve pratik eğitimi, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, hayvan ısırmalarında ilk yardım, burun, göz ve kulağa yabancı cisim kaçmasında ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım ile hasta taşıma teknikleri ve pratik eğitimleri verilecek.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here