Tekirdağ ” Nefes ” Alacak

0
1050

Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası tarafından “Nefes Kredisi” kapsamında  geçen yıl  iş dünyasına 35 milyon lirayı aşan kredi desteği sağlandı.

Ticaret Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, TSO Yönetim Kurulu ve banka yöneticilerinin katılımıyla Tekirdağ TSO’da “Nefes Kredisi” kapsamında basın açıklaması toplantısı gerçekleştirdi.

Günay, Nefes Kredisi’ndeki esas amacın, durağan dönemlerde ekonomiye katkı sağlamak olduğunu ve katalizör görevi yapacak bu kredilerle ekonominin canlandırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Geçen yıl “Nefes Kredisi” kapsamında Tekirdağ iş dünyasına 35 milyon lirayı aşan katkıda bulunulduğunu ifade eden Günay şunları kaydetti:

“Nefes kredisi aslında odalarımızın üzerinde bulunan paraların bankalara yatırılması suretiyle bankalardan daha fazla kredi imkanı sağlanmasıdır. Odamızda ilk etapta 47.5 milyon liranın üzerinde kredi kullandıracağız. Önümüzdeki süreçte bu miktar ihtiyaç olması halinde arttırılacaktır. İnanıyoruz ki bu kredi üyelerimize rahat bir nefes aldıracaktır. Bankalar da kar etmeyecek şekilde krediye girdiler. Türkiye’de üyelerine en fazla finansman desteği sağlayan kurumlardan biri olarak firmalarımızın büyüme yolculuğuna Nefes Kredisi ile katkı sunmaya devam ediyoruz.”

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here