Tekirdağlı Genç Kulaçların Başarısı

0
368

TEKİRDAĞ (AA) – Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Serbest Dalış Federasyon Kupası yarışlarında Tekirdağ Okyanus Su Sporları Kulübü sporcuları madalya kazandı.

Serbest dalış havuz yarışlarında, Tekirdağ Okyanus Su Sporları Kulübü adına yarışa 14 ve 17 yaşındaki katılan genç kulaçlar, 10 altın, 6 gümüş, 10 bronz ve 8 gençler Türkiye rekoru elde etti.

Tekirdağ Okyanus Su Sporları Kulübü Başkanı ve antrenörü milli sporcu Sertan Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışlarda Tekirdağ’ı en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi.

Aydın, disiplinli bir şekilde hazırlandıkları yarışlarda güzel dereceler elde etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “14-17 yaş aralığında katıldığımız yarışmada 10 altın,  6 gümüş,10 bronz madalya ve 8 gençler Türkiye rekoru ile geri döndük. Bizi asıl sevindiren ise gençlerimizin kendisinden yaşça büyük ve deneyimli sporcularla mücadele edebilmesi ve büyükler kategorisinde de madalya alması. Çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürüp daha güzel başarılara imza atmaya çalışacağız.” dedi.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here