” Tiyatro Da Var”

0
498

Süleymanpaşa Belediyesi’nden genç yeteneklere destek

Süleymanpaşa Belediyesi’nin genç yeteneklere desteği sürüyor. Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerinden oluşan “Tiyatro Da Var” Topluluğu’nun, Süleymanpaşa Belediyesi’nin destekleri ile sergilediği “Bu Da Var” isimli oyun, izleyenlerden tam not aldı.

Süleymanpaşa Belediyesi, sunduğu imkanlarla sanatla ilgilenen gençleri üretkenliğe teşvik ediyor. Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan “Tiyatro Da Var” Topluluğu, Süleymanpaşa Belediyesi’nin destekleri ile hazırladıkları “Bu Da Var” isimli oyunu Yılmaz İçöz Sahnesi’nde sergiledi.

Tek perdelik oyuna Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerinin ağırlıkta olduğu bir seyirci kitlesi ilgi gösterdi. Skeçlerden oluşan oyun, büyük beğeni topladı.

CIVLAN: “ BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

19 kişiden oluşan Tiyatro Da Var ekibinin kurucularından ve Bu Da Var isimli oyunun yönetmeni olan Tolga Cıvlan, hiçbir karşılık beklemeden tiyatroya gönül verdiklerini ifade ederek, “Ekip olarak tiyatroyu çok seviyoruz. Ancak kendi imkanlarımızla belli bir noktaya kadar gelebiliyoruz. Mesela provalarımız için yer gerekli. Dekor, kostüm, bunlar da önemli ihtiyaçlar. Bu noktada gerek prova imkanı, gerek kostüm, dekor ve ulaşımda bizlere destek veren Süleymanpaşa Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat’a teşekkür ediyoruz. Her talebimizi yerine getirdiler,” açıklamasında bulundu.

Tiyatro Da Var ekibinin provalarını Değirmenaltı Mahallesi NKÜ Kampusu girişinde bulunan Süleymanpaşa Belediyesi Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde yaptığı belirtilirken, gençlerin sanatla iç içe olmalarının önünü açmak için belediye olarak her türlü imkanın seferber edildiği ifade edildi.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here