TOBB Yönetiminde Büyük Değişim

0
298

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yönetimde bulunan 14 isimden 9 u yapılan seçimler sonucu değişti.

TOBB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na 5. kez seçilen Hisarcıklıoğlu güvendiği 5 isme yeni yönetimde de görev verirken, 9 ismi değiştirmesi dikkat çekti.

Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay’ı başarılı ve özverili çalışmaları nedeniyle tekrar yönetime taşıdı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu yaptığı seçim konuşmasında; “ Mustafa Kemal Atatürk’ün ve aziz şehitlerimizin emaneti olan bu ülke, hepimizin omuzlarında yükselecek ve yeniden lider ülke haline gelecek” dedi.

TOBB yönetiminde 2. kez görev alma başarısını gösteren Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay pashaport.com’a şu açıklamayı yaptı; “ Başkanımıza gösterdiği teveccüh için tüm üyelerimiz adına teşekkür ederim. Üstlendiğim yeni görevi de layıkıyla yapmaya çalışacağım. Bölgemizin ekonomik anlamda daha çok gelişmesi için yeni projeler üretmenin gayreti içerisinde olacağım. Bu sonuç sadece benim değil, tüm üyelerimizin başarısıdır.”

TOBB YÖNETİM KURULU :

Yeni TOBB Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

“Salih Zeki Murzioğlu (Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Cengiz Günay (Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Davut Çetin (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Oğuzhan Ata Sadıkoğlu (Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Selçuk Öztürk (Konya Ticaret Odası Başkanı), Mahmut Özgener (İzmir Ticaret Odası Başkanı), Öztürk Oran (İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı), Ayhan Zeytinoğlu (Kocaeli Sanayi Odası Başkanı), Zeki Kıvanç (Adana Sanayi Odası Başkanı), Ali Kopuz (İstanbul Ticaret Borsası Başkanı), Faik Yavuz (Ankara Ticaret Borsası Başkanı), Özer Matlı (Bursa Ticaret Borsası Başkanı), Engin Yeşil (Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı), Tamer Kıran (İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası Başkanı).”

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here