Yağ Yakan Yağlara Sofranızda Yer Açın

Form tutmanın ve zayıflamanın yolu sanıldığı gibi yağlardan uzak durmak değil, yağ yakma özelliği olan ve doymamış yağlar açısından zengin olan yağ çeşitlerine yönelmek. İşte yağ yakıcı özelliği bulunan yağlar…

Hindistan Cevizi Yağı

En sağlıklı yağlarından biri kabul edilen Hindistan cevizi yağı, metabolizmayı hızlandıran yağ asitleri içeriyor. Kolay sindirilebilen yapısı ile Hindistan cevizi yağı aynı zamanda da vücutta depolanmayan yağ çeşitleri arasında bulunuyor.

Zeytinyağı

En sık kullanılan yağlardan olan zeytinyağı, doymamış yağ açısından oldukça zengin ve tok tutması ile biliniyor. Çiğ olarak tüketilmesi önerilen zeytinyağı, yağ yakma konusunda da önemli bir işleve sahip.

Nar Çekirdeği Yağı

Yoğun E vitamini içeren nar çekirdeği yağı, antioksidan etkisi ile ünlü. Kanserle savaşan enzimlere sahip olan bu yağ, içerisindeki yararlı maddelerle yağ yakımına da yardımcı.

Kayısı Çekirdeği Yağı

En yüksek doymamış yağ asidi oranına sahip yağ olan kayısı çekirdeği yağı, tam bir sağlık deposu. Kırışıklıklara iyi gelen kayısı çekirdeği yağı ayrıca kolesterol oranını düşürüyor ve yağ yakıyor.

Avokado Yağı

Son dönemlerin popüler meyvelerinden olan avokado, içerdiği sağlıklı yağ ile de dikkat çekiyor. Potasyum, A, C ve E vitamini içeren avokado yağı, doymamış yağ maddeleri ile yağ yakımı sağlıyor ve uzun süre tokluk hissi veriyor.

Fıstık Ezmesi Yağı

Vücutta depolanmayan yağ çeşitleri arasında bulunan fıstık ezmesi yağı, tekli yağlar açısından da zengin. Protein içeriği yüksek olan fıstık ezmesi yağı tok tutma ve yağ yakma özelliğine de sahip.

Keten Tohumu Yağı

B12, çinko, protein ve magnezyum içeren keten tohumu yağı, yağ yakıcı özelliği ile biliniyor. Sindirimi de düzenleyen bu yağ, antioksidan etkisine de sahip.

Çam Fıstığı Yağı

Çam fıstığı yağı bel bölgesindeki yağ yakıcı özelliği ile biliniyor. Protein, A, D ve C vitaminlerine sahip olan bu yağ, form tutmak isteyenlerin gözdesi.

Ceviz Yağı

Beyni ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri bulunan ceviz yağı, doymamış yağ asitleri taşıyor. Kilo vermeye yardımcı olan ceviz yağını salataların üzerinde kullanabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı

Kandaki şeker seviyesini düşüren ve kilo vermeye yardımcı olan çörek otu yağı, kaliteli Omega yağ asitleri içeriyor. Diyabet ve obezite sorunu olanlar da çörek otu yağını rahatlıkla kullanabilir.

Hürriyet

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here